Žáci školy navštívili Senát

29. 11. 2022 - Mgr. Jan Nahodil

Dne 28. 11. 2022 se žáci rady školy brzy ráno vydali do Prahy, aby navštívili horní komoru našeho Parlamentu.

Po prohlídce Václavského a Staroměstského náměstí jsme se vydali přes Karlův most směrem k hradu. Cestu jsme si zpestřili výšlapem na Petřín, abychom si užili výhledů z rozhledny. Dále jsme pak navštívili Katedrálu svatého Víta na Pražském hradě a poté již naše kroky směřovaly k sídlům naší vlády. Minuli jsme Thunovský palác, kde sídlí Poslanecká sněmovna až jsme konečně přišli k Valdštejnskému paláci, kde nás čekala prohlídka Senátu. Navštívili jsme jeho historické místnosti i velkou zasedací místnost, kde v současné době zasedá Senát. Po rozchodu v obchodním centru Palladium jsme se už všichni těšili na cestu domů.