Deváťáci zabodovali v soutěži mladý ekonom 2023

2. 2. 2023 - Mgr. Zdeňka Duroňová

V pondělí 30. 1. 2023 se konal na Obchodní akademii Tomáše Bati ve Zlíně již 7. ročník soutěže s názvem Mladý ekonom.

Soutěž je určena pro žáky 8. a 9. tříd základních škol a nižších gymnázií. Na organizaci se podílí studenti 3. ročníků OA v rámci projektového týdne pod vedením Ing. Aleny Horákové.

Do tohoto ročníku se přihlásilo celkem 22 tříčlenných týmů, což je nejvyšší počet zúčastněných v dějinách soutěže. Šedesát šest dětí ze třinácti základních škol Zlínského kraje porovnávalo své znalosti výběrem odpovědí abc na 60 otázek ekonomického kvízu z odborných předmětů oboru Obchodní akademie a svou bystrost a rychlost při řešení spojovačky, křížovky a osmisměrky. Během vyhodnocování výsledků, provedli studenti Obchodní akademie žáky školou a odpověděli jim na mnoho všetečných otázek souvisejících se studiem na této střední škole.

A jak si naši žáci vedli?

Naši základní školu reprezentovaly dva týmy deváťáků.

Tým pod názvem Women, ve složení Tereza Pavlová, Eva Řiháková z 9. A a Samuel Krajíček z 9. C, se umístil na 12. místě. Skvělý výkon podal tým SVV - žáci Filip Kužílek, Lucie Hradilová a Alžběta Oškerová z 9. C třídy. Za splnění všech úkolů získali celkem 128 bodů a vybojovali krásné 2. místo. Na vítěze jim chyběl pouze jeden jediný bod.

Při slavnostním vyhlášení výsledků a předávání cen od sponzorů pan ředitel Mgr. Petr Bělaška osobně soutěžícím pogratuloval a poděkoval za účast.