Tradice, řemesla a život na Valašsku

20. 3. 2023 - Mgr. Ranata Krajíčková, Mgr. Renáta Miková

V pátek 17. března se žáci čtvrtých tříd zúčastnili akce Tradice, řemesla a život na Valašsku.

V Domě kultury ve Vizovicích byla pro ně připravena spousta stanovišť, na kterých si mohli vyzkoušet práce řemeslníků. Z drátků, dřeva nebo vizovického pečiva vyráběli různé výrobky. Přišívali knoflíky, šili malé polštářky, malovali voskem vajíčka, stavěli domek, pokrývali střechu taškami. Pracovali s vrtačkou, pilkou, sekyrkou, montovali elektrickou zásuvku. Pomáhali při práci kovářům a tesařům. Ve fotokoutku se mohli s kamarády vyfotit nebo si nechat „upravit a nabarvit“ vlasy od studentek vizovického učiliště. Práce je bavila a byli moc šikovní. Domů si odnášeli spoustu výrobků, které si sami udělali, a také drobné dárky od místních řemeslníků.  Za dobrou práci byly třídy odměněny certifikátem Mistři Valaši.