Matematický klokan - 2. stupeň

24. 3. 2023 - Mgr. Růžena Krupičková, Mgr. Jana Šišková

K řešení matematických úkolů pod názvem Matematický Klokan zasedli žáci od šestého do devátého ročníku v pátek dne 17. března 2023.

Tato mezinárodní soutěž byla pro žáky druhého stupně rozdělena do dvou kategorií: kategorie Benjamín byla záležitostí žáků z šestých a sedmých tříd a kategorie pod názvem Kadet přísluší osmým a devátým ročníkům. Limit k vyřešení 24 matematických úkolů je stanovený na 60 minut. Příklady jsou ve třech stupních obtížnosti a za to byli žáci hodnoceni třemi, čtyřmi nebo pěti body. Pokud byla chybná odpověď, tak byl odečítán jeden bod, nezodpovězená otázka byla hodnocena nulou. Nikdo z řešitelů nemohl skončit s nulovým ohodnocením, protože každému bylo na úvod přičteno 24 bodů, maximum získaných bodů bylo 120. Výsledkovou listinu nejúspěšnějších účastníků si můžete prohlédnout ve výsledkových tabulkách.

Děkujeme všem, že se zhostili řešení úkolů zodpovědným přístupem. Nejlepší tři obdrželi diplom.

Výsledky - kategorie Benjamín

Výsledky - Kategorie Kadet