Děti pro děti

4. 4. 2023 - Mgr. Jitka Gazdošová, žáci 2.A

V naší škole se snažíme děti nejen vzdělávat, ale i vychovávat.

Vychovávat k soucitu, empatii a pomoci druhým i na úkor svého pohodlí nebo vynaložené energie. V loňském školním roce jsme s dětmi „slavili“ ponožkový den – den, který byl organizací OSN vyhlášen jako Světový den Downova syndromu. V letošním školním roce jsme ve spolupráci s MŠ Hrobice a její paní ředitelkou Mgr. Lenkou Kaulincovou podpořili děti, které bohužel nemají tak bezstarostné dětství a které musí spoustu času trávit v nemocnicích a podstupovat velmi zdlouhavou a náročnou léčbu onkologického onemocnění. Zapojili jsme se do „lízátkové výzvy“.  Ve škole každý žáček vyrobil motýlka s lízátkem a pro pobavení malých a velmi statečných pacientů také malou hračku – hladovou rybičku. Na všech svých výrobcích si děti daly velmi záležet. To proto, aby potěšili a rozveselili svoje stejně staré kamarády. Věříme, že se jim naše dárečky budou líbit a přinesou jim trochu radosti.

Děkujeme paní ředitelce Mgr. Lence Kaulincové a její MŠ Hrobice za to, že nás do lízátkové výzvy přizvala a my jsme mohli být součástí tohoto skvělého a záslužného projektu.