Osmáci opět vyrazili na exkurzi na SPŠP – COP Zlín

26. 4. 2023 - Mgr. Zdeňka Duroňová, foto: autor

Ve čtvrtek 20. dubna 2023 jsme s osmáky zavítali do Střední průmyslové školy polytechnické – Centra odborné přípravy Zlín. Žáci rozdělení do tří skupin strávili dopoledne u elektrikářů, strojařů a grafiků. Prohlédli si učebny určené pro výuku elekto oborů Mechanik elektrotechnik a Elektrikář – silnoproud, prostory, kde je realizována praktická část výuky polygrafických oborů Reprodukční grafik pro média, Knihař a Tiskař na polygrafických strojích a dílny strojírenských oborů Mechanik seřizovač, Obráběč kovů a Strojní mechanik. Pedagogové školy nás seznámili s náplní jejich práce. Tentokrát pro nás měli nachystánu ukázku programování a práce na CNC strojích. V jedné skupině si žáci vyzkoušeli montáž plechové lucerny, v druhé práci s mikropájkou při letování jednoduché blikačky podle nakresleného schématu. Zvládli dle instrukcí zapojit i schodišťový vypínač. U grafiků pracovali s papírem, vytvořili si návrh svého loga a vyrobili butony.

Doprovod a fotodokumentaci zajistily: Mgr. Zdeňka Duroňová, Mgr. Eva Hozíková, Mgr. Jana Šišková

Informace o této střední škole najdete na webu: www.spspzlin.cz

Prohlédněte si pár fotografií, které zachycují naši exkurzi.