Hravě záchranářem

27. 4. 2023 - E. Vinklárková, E. Elšíková, L. Krajčová, M. Chromková

Ve středu 26. 4. se děti třetích tříd zúčastnily akce „Hravě záchranářem“, pořádané Zlínským krajem ve spolupráci se záchrannými složkami Zlínského kraje.

Akce se konala ve Zlíně v areálu Baťova institutu. Děti si zábavnou formou upevnily znalosti a dovednosti potřebné ke zvládání běžných rizikových situací i mimořádných událostí. Byly rozděleny do skupin a postupně plnily úkoly a dovídaly se nové poznatky na jednotlivých stanovištích. Děti si ověřily, jestli mají základní znalosti z dopravní výchovy, vyzkoušely si první pomoc při zranění, masáž srdce, projely se na dopravním hřišti, kde musely dodržovat dopravní předpisy, seznámily se s prací hasičů, policistů, městské policie a dověděly se zábavnou formou mnoho dalšího.

Celý den se vydařil a byl pro žáky velkým přínosem.