Zahradní slavnost (2023)

19. 5. 2023 - Michaela Malčíková, vychovatelky ŠD; foto: autor

Rok uběhl jako voda a my jsme měli před sebou datum Zahradní slavnosti ve Zlíně – 6. května.

Již tři týdny předem se nám kupily tašky a krabice s věcmi pro maminky. Bylo to moc dobře, protože jsme s paní Černou (pracovnicí azylového domu) mohli průběžně věci odvážet do Zlína a tam už mohly sloužit.  Stále se ozývali další a další rodiče, kteří chtěli něco darovat.

A pak přišel den naší cesty do azylového domu. Náladu nám nepokazil ani trvalý déšť. Pracovníci charity nám připravili program v prostorách domu. Děti se zúčastnily pirátských soutěží, dovedností a žonglování. Pan kouzelník sklidil velký potlesk a členové městské policie si ochotně s dětmi povídali. A samozřejmě občerstvení! Děti si pochutnaly na koblížcích i skvělých párcích. V příjemné atmosféře nám čas rychle ubíhal, že jsme málem nestihli náš odjezd v 17.30 hod. Pan řidič nás trpělivě naložil a dovezl ke škole.

Budeme mít před očima tu obrovskou hromadu darovaných věcí, která vlastně byla hromadou lásky, soucitu a porozumění. Děkujeme všem dárcům, rodičům, spolupracovníkům, panu řediteli a všem pracovníkům obchodu Lidl u nemocnice, kteří věnovali velký nákup! A našim dětem, které si vysloužily pochvalu za slušné chování a moc si to užily.

Ještě jednou díky za vaši štědrost a obětavost.