Kašavský běh – PSL

25. 5. 2023 - Mgr. Emilie Elšíková; foto: Petra & Monika a autorka článku

Devátou soutěží v rámci Podřevnické sportvní ligy byl Kašavský běh.

Malebná vesnička rozkládající se v CHKO Hostýnské vrchy… Malebná vesnička s chráněnou oblastí Natura 2000… Malebná vesnička s úžasnou naučnou stezkou a studánkami… Malebná vesnička s výbornými cukrářskými výrobky…

Tak přesně toto všechno se nám nepodařilo navštívit v úterý 23.5.2023. Měli jsme totiž daleko lepší zábavu – reprezentovat naši školu v orientačním běhu. ZŠ a MŠ Kašava organizovala každoroční přespolní běh, který je součástí Podřevnické ligy, a u jehož zrodu zhruba před třiceti lety byla i paní Alena Patáková, působící na naší škole.

Účast byla hojná, trať vedla částečně po asfaltu, částečně polní i lesní cestou. Měli jsme i fanoušky, děti z mateřské školy, které si vyrobily transparenty, vymyslely vlastní pokřik a z kopečka od hřiště nás povzbuzovaly.

Za naši školu běželi:

• 1.A KNEDLA Roman, 1.A JAKUBŮ Justýna,
  • 1.B TALAFA Martin, 1.B CHOVANCOVÁ Ellen,
  • 2.A SLEPIČKA Antonín, 2.A Le Viet Tiep, 2.A POLÁŠKOVÁ Michaela,
  • 2.B POLACH Jakub, 2.B FOTTEROVÁ Viktorie, 2.B ULRICHOVÁ Viktorie,
  • 4.A KRAJČA Martin,
  • 4.B HALÁSEK Jan, 4.B JANÍČKOVÁ Adéla,
  • 5.B ŠEVČÍK Ladislav, 5.B OŠKEROVÁ Agáta, 5.B JAKUBOVÁ Nela,
  • 6.B LEDABYLOVÁ Barbora, 6.B GAJDOŠÍKOVÁ Ludmila
  • 6.C CHRÁSTECKÝ Lukáš,
  • 7.A  HAJDOVÁ Eliška,
  • 7.B PEŠÁK Jan,
  • 7.C KRUŤA Mikuláš,
  • 8.A ONDRÁČEK Adam, 8.A ZBOŘIL Václav,
  • 8.B ŠIMARA Marek,
  • 9.C KUČEROVÁ Nikol, 9.C GAJDOŠÍKOVÁ Petra, 9.C KŘÍŽKOVÁ Ema

Umístění:

• 1. místo    -  GAJDOŠÍKOVÁ Petra (rekord Kašavského běhu v V. kategorii (8. – 9. třída), dívky
  • 2. místo    -  ŠEVČÍK Ladislav
  • 2. místo    -  CHRÁSTECKÝ Lukáš
  • 3. místo  -    HAJDOVÁ Eliška
  • 3. místo    -  KUČEROVÁ Nikol

Všem moc gratulujeme! Zvláštní blahopřání patří Petře Gajdošíkové (9.C), která nejen zvítězila, ale také dokázala zaběhnout rekordní čas v nejstarší kategorii dívek.