Malba v šatnách - veselé pastelky

28. 6. 2023 - ZŠ Slušovice

Šatny školy jsou veselejší a barevnější.

Již v předchozích letech vznikaly v rámci výtvarné výchovy návrhy na malbu v prostoru šaten. Konkrétně šlo o „zatáčku“ mířící do budovy 1. stupně. Vzhledem k různým omezením, která nás v minulosti hodně potrápila, se nepodařilo vlastní malbu realizovat. Ale návrhy nezapadly.

První podnět k realizaci návrhů se objevil na podzim 2022 v době voleb do žákovské rady školy. Nápad byl součástí volebního programu“ Terezy Pavlové z 9.A. Na zasedání žákovské rady školy jej pak prezentovala společně se svou spolužačkou Terezou Langáškovou.

Slovo dalo slovo a v březnu vznikl „kreativní kvartet“ ve složení Tereza Pavlová, Tereza Langášková, Michaela Míčková a Denisa Vlková (všechny 9.A). Jejich zpočátku nenápadná práce přitahovala časem více a více pozornosti (a také chvály). Pastelky na cihlové zdi nabývaly svou konečnou podobu a práce se pomalu, ale jistě chýlila ke konci. Nápady našeho týmu však nebraly konce. Postupně se změna dotkla barevné koncepce celé severní části šaten – podpěrných sloupů před okny i prázdné stěny nad skříňkami. A výsledek – podoba šaten se výrazně změnila – určitě k lepšímu. Přibyly barvy, nápady, hravost. Posuďte sami!

Stěna bude mít ještě jednu funkci. Na konci každého školního roku se v okýnkách po vybouraných cihlách zvěční (podepíší) absolventi školy, tedy deváťáci. Bude to vlastně taková „zeď vzpomínek“.

Moc děkujeme výtvarné kreativní čtveřici (umělecké jméno HEJNO 2023 :-). A nejen za konečnou podobu realizace, které předčila očekávání. Dívky při práci prokázaly i samostatnost, spolehlivost, tvořivé myšlení a velkou míru pracovitosti. Přejeme jim, ať jim tyto vlastnosti co nejvíce pomáhají v dalším studiu a v životě mezi dospělými.