Dějepisná olympiáda

11. 12. 2023 - Mgr. Jana Kořenová

Ve čtvrtek 30.11. se na naší škole konalo již tradičně školní kolo dějepisné olympiády.

Zúčastnilo se jej 14 žáků z osmého a devátého ročníku. Letošní téma zní Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí – od Cyrila a Metoděje po Jana Husa. Celé je to období středověkých českých dějin, které žáci probírají v sedmém ročníku. V tomto roce tedy nebyli zvýhodněni deváťáci. Na celkových výsledcích bylo znát, že se všichni zúčastnění svědomitě připravovali. Svědčí o tom vysoké počty bodů, které získali. Na 3. místě se umístil Daniel Mika z 9.A, druhé místo obsadil Jakub Nevrlý z 9.B a na 1. místě skončila Eliška Jakubová z 8.B. Vítěz automaticky postupuje do okresního kola, které se bude konat v lednu. O dalších případných postupujících rozhodne získaný počet bodů všech účastníků v okrese.

Našim třem vítězům srdečně gratulujeme a všem ostatním žákům děkujeme za účast.