Konverzační soutěž v anglickém jazyce

15. 12. 2023 - PaedDr. Jitka Bednaříková

Ve středu 13.12. 2023 se na 2. stupni konal další ročník Konverzační soutěže v anglickém jazyce.

Zúčastnilo se 36 žáků ze sedmého, osmého a devátého ročníku. Soutěž probíhala pouze ústní formou. Žáci soutěžili po dvojicích, hodnoceni byli každý zvlášť. Zkušební komise složená vždy ze dvou učitelů angličtiny prověřovala a hodnotila několik různých kritérií. Mezi nimi třeba schopnost vést rozhovor, odpovídat na otázky učitele, ale i popis obrázku nebo hláskování svého jména. Učitelé pak nehodnotili jen úroveň angličtiny, ale i gramatickou správnost, výslovnost, slovní zásobu, jazykovou pohotovost a kreativitu. Někteří žáci odvedli přímo skvělé výkony.

Na stupních vítězů stanuli tito žáci:

1. místo: Sabina Škubicová – 7. A

2. místo: Gabriela Elšíková – 7.B

3. místo: Filip Zapletal – 7.B

1. místo: Tereza Ševcová – 8.C

2. místo: Agáta Šebestová– 8.A

3. místo: Adéla Tomšů – 8.A

1. místo: Matyáš Nagy – 9.B

2. místo: Kristýna Konečná – 9.B

3. místo: Martina Plšková – 9.B

Všem vítězům gratulujeme a ostatním žákům děkujeme za účast v soutěži a přejeme hodně zdaru v dalším studiu anglického jazyka.