Konverzační soutěž v němčině

28. 2. 2024 - Mgr. Eva Hozíková

V polovině února si mohli vybraní osmáci a deváťáci poměřit své síly ve znalostech německého jazyka.

Po vylosování tématu z běžného života (např. bydlení, rodina, přátelé, škola, jídlo a pití atd.) měli za úkol stručně se představit. Poté hovořili na dané téma a v závěru si vybrali jeden z nabízených obrázků, který popsali. Všichni dokázali, že i když se učí druhý cizí jazyk poměrně krátkou dobu, jsou schopni se v základních situacích dorozumět. Dva nejúspěšnější žáci postoupili do okresního kola, které proběhne na začátku března ve Zlíně.

Děkujeme všem za účast a skvělé výkony a přejeme jim, aby jim nadšení pro jazyk našich největších sousedů vydrželo co nejdéle a také aby měli možnost co nejčastěji své jazykové znalosti použít.

A kdo nakonec obsadil nejvyšší příčky?

1. místo:  Julianna Prokop (9.B)
  2. místo: Jakub Nevrlý (9.B)
  3. místo: Emma Jüngerová (8.A)