Okresní kolo Soutěže v německém jazyce

14. 3. 2024 - Mgr. Eva Hozíková

Dva nejúspěšnější účastníci školního kola Konverzační soutěže v NJ postoupili do kola okresního na ZŠ Kvítková ve Zlíně.

Dva nejúspěšnější účastníci školního kola Konverzační soutěže v NJ postoupili do kola okresního, které letos proběhlo začátkem března na ZŠ Kvítková ve Zlíně, která již tradičně tuto soutěž pořádá. Naši školu reprezentovali Julianna Prokop a Jakub Nevrlý (oba z 9. B). Čekalo na ně několik různých úkolů, ve kterých museli prokázat své znalosti němčiny. Nejprve to byla ústní část, během níž se měli představit, popsat obrázek a hovořit na vylosované téma. Soutěžili také v poslechu s porozuměním a museli dokázat, že jsou schopni správně nahlas přečíst neznámý text. Oběma se dařilo a Julianna Prokop se umístila dokonce na 3. místě v kategorii starších žáků. Moc blahopřejeme k úspěchu a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.