Matematický klokan

8. 4. 2024 - Mgr. Jana Šišková

Ani letos jsme nechyběli v mezinárodní matematické soutěži pod názvem Klokan.

Kromě začínajících školáků se účastnili všechny ročníky naší školy. Kategorii Cvrček, která je určena pro druhé a třetí třídy, počítalo 58 chlapců a děvčat. Z maximálního počtu devadesáti bodů se podařilo získat nejvíce 78 bodů a to žačce 2. B Tei Tylové, druhé místo patří Viktorii Semelové z 3. A, a o třetí a čtvrtou příčku se dělí Klára Polášková z 2. B s Alešem Šenkeříkem z 2. A. Čtvrtým a pátým ročníkům náleží kategorie Klokánek. Tady bylo maximum 120 bodů a o nejlepší skóre usilovalo 91 našich žáků. První až třetí příčku s 88 body obsadily: Tereza Endlerová a Natálie Křížková z 5. B a Natálie Ingrová z 5. A. Čtvrté místo patří Markétě Šmotkové z 5. A, páté místo Lucii Ulrichové z 5. B. Šesté a sedmé ročníky řešili příklady v kategorii Benjamín (51 účastníků), kde byl nejvyšší počet bodů 120. S 81 body získal prvenství Kryštof Sousedík ze 7. B, 2. místo patří Lukáši Richterovi ze 7. C a o třetí až pátou příčku se podělili Tereza Kocháňová ze 7. C s Danielou Krejčí ze 7. A a s Matoušem Vaculou ze 7. A. Osmé a deváté ročníky v počtu 51 žáků se snažili o nalezení správného řešení úkolů v kategorii Kadet. Z maxima 120 bodů byla nejúspěšnější Kateřina Hanáková z 9. A se ziskem 94 bodů. Druhou pozici obsadil Jakub Nevrlý z 9. B a bronz získal Mojmír Minařík z 8. B.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na řešení složitějších matematických úkolů.  Díky patří i všem učitelkám, které vyhodnocovaly zadané úkoly. Nejlepší účastníci obdrželi diplomy a ohodnocení.