Matematická soutěž Pangea

11. 4. 2024 - Mgr. Jana Šišková

Uvedená mezinárodní soutěž proběhla na naší škole v měsíci únoru v on-line prostoru.

Zpracování výsledků provádělo pražské organizační centrum v rámci jednotlivých krajů i celorepublikově. Naše škola nominovala od šestého do devátého ročníku 30 velmi dobrých řešitelů matematických úkolů. Příklady byly náročné, zaměřené na kinematografii a sport a konkurence byla taktéž velmi vysoká – počet účastníků se pohyboval kolem 13 000 v rámci celé ČR a ve Zlínském kraji mezi 400 a 500 žáky. Na finále jsme nedosáhli, ale všichni žáci naší školy podali kvalitní matematické výkony. Odměnou jim bude nejenom originální diplom s uvedeným pořadím, ale také další ohodnocení.

Výsledné pořadí jednotlivých účastníků je zveřejněno na nástěnce v prvním patře.

• Za šesté ročníky chválíme Šimona VRLU, který obsadil ve Zlínském kraji 69. místo z 428 účastníků.
  • Ze sedmých ročníků potěšil 32. pozicí ve Zlínském kraji (z 465 účastníků) Kryštof SOUSEDÍK.
  • Z 8. tříd exceloval Mojmír MINAŘÍK 54. místem ve Zlínském kraji (z 466 účastníků).
  • Deváté ročníky stejným umístěním 26. pozicí v rámci Zlínského kraje (ze 451 řešitelů) překvapili Karolína VÁGNEROVÁ a Jakub NEVRLÝ.

GRATULUJEME.