Spartan race

7. 6. 2024 - Nikol Šínová (8.B), Sofie Charvátová (8.C) - text, foto

Čtvrtek 6. 6. probíhal ve sportovním duchu. ZŠ Želechovice připravila perfektní program pro všechny sportovce a nám bylo ctí se klání zúčastnit.


Čtvrteční ráno jsme začali srazem před školní budovou ZŠ Slušovice. S plným počtem 29 účastníků jsme vyjeli do Želechovic v sestavě 25 závodníků, 2 fotografky a 2 skvělé paní učitelky.

Jako první vyrazili na trať drsného závodu nejmladší účastníci 5. a 6. ročníku, kteří bravurně zvládli různé nástrahy a perfektně připravené tratě sympatických pořadatelů. Při dobíhání a konečném zazvonění na zvoneček se v tváři páťačků a šesťáčků rozzářily jak úsměvy, tak oči, když spatřili medaile. Na startu už stáli další, ti se s překážkami poprali taktéž skvěle. To už se do blátivé překážky vlévala voda, aby měli závodníci možnost nezapomenutelného zážitku. To je ovšem nezastavilo a vtáhlo ještě více do touhy vyhrát. S perfektní atmosférou odstartoval i 8. ročník s jasným cílem - přežít a vyhrát. Kluci to vzali opravdu sportovně a nebáli se jít do všeho po hlavě, holky samozřejmě do téhle disciplíny vložily také hodně úsilí a především elegance. Deváťáci to uzavírali se skvělými výsledky a znaveným, přesto spokojeným výrazem. Všichni, kteří se zúčastnili, mají velký podíl na výsledném počtu bodů. Skončii jsme společně se ZŠ Štípa na 1. místě! Všem moc děkujeme. Jak pořadatelům, učitelům, tak i závodníkům za další perfektní sportovní akci.

A my děkujeme autorkám článku i fotografií za to, že se s námi podělili o tento nevšední sportovní zážitek.