Exkurze Brno - kasematy, planetárium (5.A, 5.B)

25. 10. 2022 - Mgr. Světlana Dlabajová, Mgr. Emilie Elšíková

V úterý 18. 10. se páťáci vydali do moravské metropole.

Již před 7 hodinou ranní postávali před školou páťáci a podle jejich vysmátých tváří jste mohli hravě uhodnout, že dnes nejdou do výuky. Spolu s cestovní kanceláří Karamela se vypravili do města na řece Svratce (nevíte, které to je...?), tedy Brna. Program zahájili prohlídkou špilberských kasematů (bývalá věznice v podzemí hradu). Dále pokračovali na Kraví horu do planetária, kde zhlédli velmi zajímavý interaktivní pořad o Sluneční soustavě. Na závěr pobytu v Brně je čekal „zlatý hřeb Usmívající se“ exkurze, zastávka v motorestu Rohlenka, kde je čekalo občerstvení v blíže nespecifikovaných provozovnách rychlého občerstvení. S vyplazeným jazykem Takže: „Brno je zlatá loď...“

A tady jsou ohlasy účastníků - žáků 5.A a 5.B:

• Jak jsme byli v planetáriu, tak jsem se cítil jako ve vesmíru.
  • V planetáriu se mi moc líbilo, jak se nám promítalo souhvězdí.
  • Kasematy (hrad Špilberk): je to tam zajímavé. Trochu jsem se bála, ale jinak je to tam dobré.
  • ...v mekáči to fakt vonělo. Nerozhodný
  • ...KFC bylo nejlepší - dobré jídlo a pití. Smějící se
  • Líbilo se mi, když jsme byli na Špilberku u mučidel. A když jsme se mohli zavřít do dřevěných beden.
  • ...a planetárium - mohli jsme se dívat do dalekohledu.
  • Na hradě se mi nejvíce líbilo, jak nám „průvodčí“ Smějící se vyprávěl o tom, jak to tam probíhalo a co všechno jim tam dělali.
  • Planetárium, ten začátek, jak tam ukazoval vesmír a mléčnou dráhu.