Lyžařský kurz 4. a 5. tříd

18. 1. 2023 - ZŠ Slušovice

Lyžák se čtvrťákům a páťákům velmi vydařil – ani obleva jim kurz nepokazila!

Předvánoční sněhová nadílka všechny milovníky dlouhých prkýnek potěšila a naladila na krásné lyžařské zážitky. Počasí však hned o Vánocích změnilo svůj názor na zimní sporty a jejich fanouškům to radost opravdu nedělalo. Zvláště těm, kteří měli odjet na svůj vysněný lyžák.

Přesto jsme se v neděli 8. ledna sešli před školou, slíbili rodičům, že budeme na sebe opatrní a hodní, zamávali a vyrazili směr Karlov pod Pradědem. Přivítala nás krásná horská chata Kazmarka a - světe div se – sníh na sjezdovkách. Samozřejmě kolem dokola se to zelenalo. Ale co – lyžovat se bude!

V pondělí ještě počasí zahrozilo. Spustil se déšť, tudíž se nespustily lanovky. Takže opět pesimismus? Kdepak. Dopoledne jsme si dali v chatě hru, při které jsme se vůbec nenudili. Odpoledne jsme se vydali na pěší průzkum Karlova a Malé Morávky a nakoupili patřičné zásoby. A část z nás se poprvé postavila i na lyže. Že nejedou lanovky? Máme nožičky, tak si kousek vyšlapeme Mrkající!

Od úterý se již počasí umoudřilo a tak opravdový lyžák začal. Šli jsme do toho s nadšením a odvahou. Už tento první lyžařský den jsme všichni zvládli jízdu na sedačkové lanovce a modrou sjezdovku. Podmínky se během týdne mírně zlepšovaly, ve středu po ránu mrzlo, sněžná děla dofoukala trošku nového sněhu a lyžování nám šlo čím dál lépe.

V chatě jsme se také nenudili. Odpoledne a večer nás čekaly přednášky o lyžování a pobytu na horách, společenské večery, hry, karneval, diskotéka. Pobyt nám utekl jako voda a v pátek se mnohým z nás vůbec nechtělo domů.

Tak snad si to někdy zopákneme. Někteří za rok, a všichni určitě v sedmé třídě!

Účastníci kurzu

Barbořák Šimon, Bartáček Jakub, Březíková Amálie, Čalová Eliška, Čeledová Gabriela, Dubovský Dominik, Fenyk Jan, Hajdová Erika, Ingrová Natálie, Jakubová Nela, Janíčková Adéla, Kališová Johana, Knedlová Gabriela, Kořenová Helena, Kotek Dominik, Křížková Natálie, Kubáček Tomáš, Kužílek Michael, Machová Jessica, Macík Ondřej, Matušincová Nela, Mikláš Štěpán, Miklová Anna, Mikulík Marek, Minarčík Antonín, Oškerová Agáta, Palová Vendula, Paták Vítězslav, Šebestová Rozálie Mathilda, Ševčík Ladislav, Šimarová Elen, Šlahař David, Smejkal Lukáš, Smejkalová Sabina, Šmotková Markéta, Sojka Matyáš, Štalmachová Simona, Ulrichová Lucie, Valenta Vincent, Zaiachkivska Zlata, Zarembová Aneta

Pedagogické vedení a instruktoři kurzu

Ledabylová Dagmara (vedoucí kurzu), Dlabaja Marek, Dlabajová Světlana, Nahodil jan, Vinklárková Eva

Poděkování

Děkujeme paní učitelce Ledabylové za zajištění a organizaci celé akce. Vše klapalo jako švýcarské hodinky!Smějící se

Děkujeme všem účastníkům kurzu. Byli jste skvělí!!!Usmívající se Díky patří i jejich rodičům - bez jejich podpory by se kurz neuskutečnil.

Děkujeme Klubu rodičů při ZŠ Slušovice za finanční příspěvek na akci.

Zážitky z lyžáku

• Na lyžáku to bylo super. Když jsme přijeli, myslela jsem si, že nebudeme lyžovat. Nakonec jsme lyžovali 2x denně.
  • Bavilo mě lyžování a večerní akce, doufám, že lyžák bude i příští rok.
  • Na lyžáku se mi moc líbilo, jedu na sto procent i příští rok, nejvíc se mi líbily společenské večery.
  • Na lyžáku se mi líbilo, lyžování bylo super, luxusní ubytování.
  • Na lyžáku mě bavil karneval, hry a hlavně lyžování. Doufám, že lyžák bude i příští rok, na „stopro“ pojedu.
  • Mně se tam moc líbilo. Myšák je nejlepší sjezdovka.
  • Líbily se mi večery, kdy jsme měli vymyslet program a oslava mojí kamarádky.
  • Líbilo se mi ubytování a dobré jídlo. Bavilo mě lyžování. Doufám, že lyžák bude i příští rok
  • Na lyžáku se mi líbilo, že jsme dost lyžovali a společenské večery se spoustou her. Moc jsem si lyžák užila, ubytování bylo moc hezké a taky tam dobře vařili.
  • Líbilo se mi, že jsme se zdokonalili v lyžování a že jsme měli pořád nějaký program a nikdy jsem se nenudila.
  • Líbilo se mi lyžování na Myšáku. Našla jsem si nové kamarádky z páté třídy.
  • Na lyžáku se mi líbilo, jak jsme každý den lyžovali a společenské večery. A čtvrtek byl ten nejlepší, měli jsme karneval s diskotékou.
  • Líbily se mi večerní programy, a že jsme se zdokonalili v lyžování a naučili něco nového.
  • Líbila se mi diskotéka a taky se mi líbilo, že jsem se dostala ze čtvrtého týmu do třetího.
  • Nejvíc se mi líbilo, že mi jeden kluk na svahu řekl: Neboj, příště to vyjde.
  • Nejvíc se mi líbilo, když jsme poslední den lyžovali, protože se mi lyžovalo nejlíp.
  • Nejvíc se mi líbila středa, protože měli páťáci program.
  • Nejvíc se mi líbily společenské hry 5.B, 5.A, 4.A, 4.B.
  • Líbila se mi párty.
  • Líbil se mi celý lyžák.