Vyzkoušej si řemeslo

8. 9. 2016 - Mgr. Zdeňka Štěpánová

Ve čtvrtek 8. září 2015 se 41 chlapců z osmých a devátých ročníků naší školy zúčastnilo akce nazvané „Vyzkoušej si řemeslo“. Pořádala ji Střední odborná škola Josefa Sousedíka Vsetín na odloučeném pracovišti školy – Vsetín, Bobrky, kde probíhá odborný výcvik technických oborů

Tato „Škola plná řemesel“ nám nabídla exkurzi, zajistila dopravu i program určený právě chlapcům, které toto zaměření zajímá. Cílem akce bylo pomoci žákům zorientovat se v nabídce SOŠ J. Sousedíka (studijní i učební obory) při volbě budoucího studia a povolání a vyzkoušet si nabízené obory také po praktické stránce.

V 8:30 jsme se sešli s přihlášenými žáky a paní učitelkou Uhlířovou v prostorách šaten, abychom se společně přesunuli k přistavenému autobusu. Ten nás přepravil do Vsetína na pracoviště Bobrky, jež jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik stavebních, strojírenských a automobilních oborů. Žáci se rozdělili do tří skupin s pracovními názvy – STAVAŘ (zaměřeno na obory: elektrikář, zedník, truhlář, tesař, instalatér), STROJAŘ (mechanik seřizovač, obráběč kovů) a AUTAŘ (automechanik, autotronik, opravář zemědělských strojů). Prohlédli si dílny, kde probíhá praktická výuka jednotlivých učebních oborů, seznámili se s činnostmi, které tyto obory provádí, a některé si sami vyzkoušeli. Strojaři navštívili také výrobní prostory firmy Hirschmann Czech s.r.o. V 12:30 jsme se vrátili zpět ke škole, žáci se naobědvali a přesunuli na odpolední vyučování.