Aktuálně 2024

(8. 1. 2024) Po čtrnáctidenní oblevě konečně udeřila třeskutá zima... Ve středisku jedou sněžná děla a lyžařské podmínky na sjezdovkách se zlepšují. Smějící se

Termín: 21. – 26. ledna 2024

Místo: Ski Aréna Karlov, Malá Morávka, Karlov pod Pradědem v Jeseníkách.  Ubytování: Chata KazmarkaKarlov pod Pradědem 8, Malá Morávka, 793 36

Odjezd: neděle 21. 1. 2024, 13:00 od ZŠ Slušovice.

Sraz před školou: 12:45 (všichni žáci nastoupí před vchodem do školy)

Upozornění pro rodiče: neparkovat na autobusové zastávce, místo musí zůstat volné pro přistavení autobusu.

Návrat: pátek 26. 1. 2024, kolem 16:00 hod. Všichni žáci vystoupí u školy.

Další informace:

• Platba: 3. platba 3300,- Kč (15.-19. 1. 2024).
  • Zdravotní péče je zajištěna zdravotníkem ČČK. V případě vážnějších zdravotních problémů budou kontaktováni rodiče.
  • Žáci jsou během kurzu rozděleni do družstev dle svých lyžařských dovedností, středisko nabízí terény pro všechny úrovně lyžařů.
  • Na základě zkušeností s možnou ztrátou nebo záměnou věcí, doporučujeme vše podepsat a označit.
  • V týdnu před odjezdem odevzdají žáci prohlášení rodičů (bezinfekčnost, seřízení lyžařského vázání atd.). Formuláře obdrží žáci ve škole.
  • Odhlášení z kurzu je možné jen z vážných zdravotních nebo rodinných důvodů (ubytovatel může dle smlouvy vyžadovat storno poplatek až do výše  100% ceny).
  • Sledujte informace zasílané přes Bakaláře a na internetových stránkách školy.
  • Organizace kurzu je v současné době velmi náročná. Některé záležitosti lze jen těžko naplánovat a předvídat. Proto vám všem (rodičům i žákům) děkujeme za vstřícnost a pochopení. Naším cílem je, aby všichni účastníci prožili týden plný skvělého lyžování i zážitků z pobytu v kolektivu svých kamarádů.

Vedoucí lyžařského výcvikového kurzu: Mgr. Jan Nahodil

Seznam věcí potřebných pro lyžařský výcvik:

• sjezdové lyže
  • doporučená délka – max. do výšky postavy, u dobrých lyžařů mohou být delší
  • před kurzem doporučujeme provést servis lyží – broušení hran, impregnace skluznic voskem (doporučujeme svěřit odbornému servisu); pokud jsou lyže správně namazány ze servisu, vydrží v dobrém stavu po celý kurz
  • kvalitně připravené lyže usnadňují žákům výcvik a snižují pravděpodobnost úrazu
  • obal na lyže (doporučujeme pro přepravu), lyže řádně svázat, včetně holí (nenechávat zvlášť)
  • hole pro sjezdové lyžování správné délky
  • lyžařská obuv (předem řádně vyzkoušet včetně zapnutí všech přezek a upnutí do vázání)
  • lyžařská přilba – povinná, lyžařské brýle
  • batoh, krosna, velká taška (pokud možno jedno větší zavazadlo, ne více malých)
  • příruční batůžek pro uložení osobních věcí během dopravy (rukavice, čepice), případně pro vycházky
  • oblečení pro sjezdové lyžování
  • pevná, nepromokavá obuv na cestu a případné tůry, procházky
  • obuv do chaty – přezůvky, tenisky, oblečení do chaty
  • běžné spodní prádlo – dostatečný počet, pyžamo
  • lyžařské prádlo – spodky, punčocháče, triko s dlouhým rukávem, lyžařský rolák, apod. (doporučujeme kvalitní „funkční“ prádlo a oblečení, raději  2x)
  • nákrčník, kuklu, šátek na krk, šálu
  • čepice, rukavice, lyžařské ponožky – vše raději 2x
  • hygienické potřeby, dívky – osobní hygienické potřeby
  • krém na obličej, pomádu na rty, sluneční brýle
  • léky, které dítě užívá, vitamíny
  • hry (karty apod.)
  • kapesné (dle uvážení)
  • jídlo a pití jen přiměřeně (nedoporučujeme velké množství sladkých nápojů typu Coca-Cola apod.), zákaz energetických nápojů, pitný režim na hotelu je zajištěn
  • přehrávače, fotoaparáty, mobilní telefony, tablety a jiná elektronika – jen na vlastní odpovědnost (škola neručí za případnou ztrátu či poškození); nebrat cenné věci, šperky, nepřiměřeně velké  finanční částky

Program kurzu

Dopolední program

Odpolední program

Večerní program

21. 1.

neděle

Doprava, ubytování, seznámení s chatou a okolím

Organizační pokyny, vybalení a příprava lyží a výstroje, úklid lyžárny

Denní režim, poučení o bezpečnosti a chování, řád LVK, řád chaty, požární směrnice, zásady pohybu na sjezdovce a v areálu, motivační a výuková videa, 10 pravidel FIS chování na sjezdovkách

22. 1.

pondělí

Dopolední výcvik – všeobecná lyžařská průprava

Oběd, polední klid

Odpolední výcvik – specializovaná lyžařská průprava v družstvech

Organizační pokyny, úklid, kontrola a úpravy výzbroje a výstroje, osobní volno

Přednáška: lyžařská výzbroj a výstroj.

Společenský večer 7.A

23. 1.

úterý

Dopolední výcvik – základní oblouk, dle družstev

Oběd, polední klid

Odpolední výcvik – základní oblouk, dle družstev

Organizační pokyny, video z výcviku, úklid pokojů a lyžárny, osobní volno

Přednáška: zásady pobytu na horách, nebezpečí hor, dle možností přednáška Horské služby

Společenský večer 7.B

24. 1.

středa

Dopolední výcvik – dlouhý a střední oblouk, dle družstev

Vycházka

Organizační pokyny, video z výcviku, úklid pokojů a lyžárny,  osobní volno

Přednáška: běh na lyžích, výzbroj, výstroj, technika, mazání lyží

Společenský večer 7.C

25. 1.

čtvrtek

Dopolední výcvik – krátký oblouk, modifikované oblouky, racecarving, dle družstev

Oběd, polední klid

Odpolední výcvik – hry a soutěže, zdokonalování techniky lyžování, závod ve slalomu

Organizační pokyny,  úklid pokojů, osobní volno

Příprava galavečera a diskotéky

Vyhlášení výsledků závodu, galavečer,

závěrečná diskotéka

26. 1.

pátek

Dopolední výcvik – funcarving, procvičování a zdokonalování lyžařských dovedností, dle družstev

Oběd, hodnocení a ukončení kurzu, úklid, balení věcí, odjezd

Změna programu výcviku vyhrazena - vzhledem k aktuálním klimatickým a lyžařským podmínkám.

Ve Slušovicích dne 8. 1. 2024

Vedoucí kurzu: Mgr. Jan Nahodil