Aktuálně 2022

(16.02.2022) Dle aktuálních vládních nařízení není pro odjezd na lyžařský kurz vyžadováno provedení PCR testu.

Termín: 20. – 25. února 2022

Místo: Ski Areál Soláň, ubytování – Horská chata Soláňka

Cena: ubytování, plná penze 2500,- Kč, doprava (záloha) 350,- Kč (bude vyúčtováno dle fakturace dopravce), lyžařská permanentka 1150,- Kč

Odjezd: neděle 20. 2. 2022, 13:00 od ZŠ Slušovice

Sraz před školou: 12:45 (všichni žáci nastoupí před vchodem do školy)

Upozornění pro rodiče, kteří přijedou autem: neparkovat na autobusové zastávce, místo musí zůstat volné pro přistavení autobusu)

Návrat: pátek 25. 2. 2022, kolem 16:00 hod. Všichni žáci vystoupí u školy.

Další informace:

• Doprava tam: Slušovice – Velké Karlovice – parkoviště Čarták, pěší přesun na chatu Soláňka, z parkoviště Čarták je ubytovatelem zajištěn odvoz zavazadel a lyží.
  • Doprava zpět: odjezd z Velkých Karlovic kolem 15:00 hod.
  • Platba: záloha 1000,- Kč je zaplacena, doplatek 3000,- Kč
  • Potvrzení o zdravotní způsobilosti u dětské lékařky je nahlášeno školou. Žáci si s rodiči vyzvedávají potvrzení u své dětské lékařky.
  • Zdravotní péče je zajištěna zdravotníkem ČČK. V případě vážnějších zdravotních problémů budou kontaktováni zákonní zástupci.
  • Žáci jsou během kurzu rozděleni do družstev dle svých lyžařských dovedností, středisko nabízí terény pro všechny úrovně lyžařů.
  • Na základě zkušeností s možnou ztrátou, či záměnou věcí, doporučujeme vše podepsat a označit.
  • V týdnu před odjezdem odevzdají žáci prohlášení rodičů (bezinfekčnost, seřízení lyžařského vázání atd.) Formuláře obdrží žáci ve škole.
  • Odhlášení z LVK je možné jen z vážných zdravotních nebo rodinných důvodů (ubytovatel může vyžadovat storno poplatek).
  • Všechny platby na místě bude možno hradit v Kč.
  • Rodiče mají během LVK možnost ve vážných případech kontaktovat vedoucího LVK na tel.: 737 456 594.

Vedoucí lyžařského výcvikového kurzu: Mgr. Jan Nahodil

Seznam věcí potřebných pro lyžařský výcvik:

• sjezdové lyže
  • doporučená délka – max. do výšky postavy, u dobrých lyžařů mohou být delší
  • před kurzem doporučujeme provést servis lyží – broušení hran, impregnace skluznic voskem (doporučujeme svěřit odbornému servisu), pokud jsou lyže správně seřízené servisem, vydrží po celý kurz
  • kvalitně připravené lyže usnadňují žákům výcvik a snižují pravděpodobonost úrazu
  • obal na lyže (doporučujeme pro přepravu), lyže řádně svázat, včetně holí (nenechávat zvlášť)
  • hole pro sjezdové lyžování správné délky
  • lyžařská obuv (předem řádně vyzkoušet včetně zapnutí všech přezek a upnutí do vázání)
  • lyžařská přilba – povinná, lyžařské brýle
  • batoh, krosna, velká taška (pokud možno jedno větší zavazadlo, ne více malých)
  • příruční batůžek pro uložení osobních věcí během dopravy a přechodu na chatu (rukavice, čepice)