Olympiáda v českém jazyce

8. 2. 2017 - Mgr. Eva Hozíková

Okresní kolo Olympiády v českém jazyce letos opět uspořádalo Gymnázium a Jazyková škola Zlín.

První únorový den se zde sešli nejúspěšnější řešitelé školního kola, aby poměřili své síly a v mluvnické i slohové části prokázali svou znalost českého jazyka. Naši školu reprezentovaly žákyně devátého ročníku – Veronika Chmelařová z 9.A a Michaela Esterková z 9.B. Obě dívky se pokusily navázat na svůj úspěch a obstát v konkurenci šedesáti pěti žáků základních škol a víceletých gymnázií z celého Zlínska. V této soutěži zúročí žáci nejen vědomosti získané v hodinách českého jazyka, ale zároveň musí prokázat i svůj cit pro mateřský jazyk a schopnost odlišit významové rozdíly mezi slovy a volit správné jazykové prostředky. Zejména Veronika Chmelařová si vedla velmi dobře – skončila na dvacátém místě a umístila se tak v první třetině. Oběma dívkám děkujeme za svědomitou reprezentaci naší školy a přejeme jim úspěch i u přijímacích zkoušek, které je zanedlouho čekají.