Zeměpisná olympiáda

8. 2. 2017 - Věra Janská

V měsících prosinec a leden školního roku 2016-2017 proběhla školní kola zeměpisné olympiády.

Žáci soutěží ve třech kategoriích, A – žáci 6. ročníku, B – žáci 7. ročníku, C -  žáci 8. + 9. ročníku. Soutěž je rozdělena na tři části, práce s atlasem, úkoly bez atlasu a nejstarší kategorie má navíc tzv. praktickou část. Do okresního kola pak postupují vítězové jednotlivých kategorií. Soutěže se zúčastnilo 86 žáků.

Výsledky:

• Kategorie A:

1. místo: Vyoral Erik, 6. C, 2. místo: Kališ Jan, 6. C a se stejným počtem bodů Gudzovatyy Evžen, 6. C, 3. místo: Holík Jan, 6. C
  • Kategorie B:

1. místo: se stejným počtem bodů jsou to: Richterová Lucie, 7. B a Chovanec Šimon, 7. A, 2. místo: Bednařík Adam, 7. B, 3. místo: Divoka Pavel, 7. B
  • Kategorie C:

1. místo: Střílka Michal, 9.B, 2.místo: Vinklárek Lukáš, 9. B, 3. místo: Sládek Cyril, 8. B

Další zeměpisná soutěž je Eurorebus, všechny třídy se zapojily do korespondenčních kol a věříme, že postoupíme do krajského kola do Otrokovic.