Noc s Andersenem

7. 4. 2017 - Mgr. Klára Polepilová, Mgr. Marta Halásková

Noc s Anderesenem je akce na podporu dětského čtenářství, při níž děti nocují v knihovnách a ve školách u příležitosti výročí narození dánského pohádkáře Hanse Christiana Anderesena.

Naše škola se do akce zapojila poprvé a dětem se velmi líbila. Číst pohádkové knihy společně s kamarády, zasoutěžit si a nocovat ve škole je pro malé čtenáře velké dobrodružství. Tématem letošní akce byl časopis Čtyřlístek. Nejprve naše druháčky přivítal na šatně Myšpulín, Bobík, Pinďa, Fifinka, Kazimír Zádrhel a dokonce i samotný starosta obyvatel Třeskoprsk. Tyto pohádkové postavy ze Čtyřlístku si pro děti v malé tělocvičně přichystaly bohatý program plný her, tanců a soutěží. Večer jsme si prohlédli školní knihovnu, kde měly děti možnost začíst se do knih, které je zaujaly. Poté jsme se uložili ke spánku a na dobrou noc si přečetli pohádku od Hanse Christiana Andersena. Akce se velmi vydařila a všem zúčastněným patří velké poděkování.