Exkurze - baroko v regionu

22. 4. 2017 - Rostislav Šarman

Ve čtvrtek 20. dubna 2017 se žáci 8. ročníku zúčastnili exkurze v blízkém regionu.

Tématem byla architektura v 18. a 19. století. Žáci se seznámili s vývojem baroka a historizujících slohů v regionu. Již brzy ráno zahájili návštěvou kostela ve Slušovicích, pokračovali prohlídkou kostela ve Štípě. Následovala návštěva zámku na Lešné. Poté se žáci přemístili k další barokní památce v regionu, k zámku ve Vizovicích. Vše bylo završeno návštěvou okresního archivu na Klečůvce. Program byl pro žáky náročný, plný nových informací, ty zpracují v následujících dnech do přehledné prezentace navštívených památek.

Ohlasy žáků na exkurzi: Všechno se mi líbilo až na tu zimu * Nejvíc se mi líbilo ve Štípě a ve Vizovicích * Líbilo se mi lezení na kostelní věž ve Slušovicích, byl to adrenalin * Ve Štípě se moc mluvilo * Líbilo se mi to víc jak nějaké výlety. * Všichni jezdíme do zámků někam daleko, ale na zvonici ve Slušovicích se nedostaneme každý den.