Zdravá 5

1. 4. 2017 - Mgr. Dagmar Ledabylová

Během března absolvovaly vybrané třídy naší školy program „Zdravá 5“, který je unikátním celorepublikovým vzdělávacím programem pro základní školy, zaměřeným na zdravý životní styl, především v oblasti zdravého stravování.

Lektorky programu Michaela Koníčková a Lucie Zaorálková seznámily děti z prvního stupně zábavnou a interaktivní formou se zásadami zdravého stravování a různými, pro některé novými druhy potravin, které přispívají k jejich zdravému růstu. Vše bylo zpestřeno různými soutěžemi, ve kterých si děti mohly zkontrolovat své vědomosti o správném stravování, případně se i zamyslet nad jeho zlepšením.

Žáci z šestého ročníku měli Párty se „Zdravou 5“, během které se dozvěděli spoustu informací o kombinaci chutných zdravých potravin. Naučili se jednotlivé triky ze studené kuchyně a také zásady správného stolování. Sami si pak mohli vyzkoušet své dovednosti a připravit občerstvení pro spolužáky a učitele. Děti si vyzkoušely, že se dají připravit chutná jídla i ze zdravých potravin.

Cílem hodin bylo motivovat děti k automatickému a přirozenému zařazení zásad zdravé výživy do životního stylu.