Adaptační pobyt 6. ročníku

13. 9. 2017 - Mgr. Jana Kořenová, žáci 6.C

Minulý týden se žáci šestého ročníku zúčastnili již počtvrté adaptačního pobytu v rekreačním středisku na Trnavě.

Během tří dnů se děti seznámily se svými novými třídními učiteli a hlavně spolužáky, vyzkoušely si nejrůznější aktivity ve třídním kolektivu, ve skupinkách nebo dvojicích. Program začínal budíčkem a rozcvičkou v sedm a končil večerkou v deset hodin. Spoustu času jsme trávili venku v lese, na louce nebo na hřišti, menší část programu probíhala ve společenské místnosti. O pestrý program pro děti se postarala školní psycholožka Lenka Švachová, metodička prevence Dagmar Ledabylová a vyučující tělesné výchovy Jan Nahodil.

Jak byli s kurzem spokojení žáci 6.C?

• Mně se líbilo všechno:) Nelíbilo se mi, že to trvalo jen tři dny:(
  • Líbila se mi stezka odvahy a to, že jsme si mohli vybrat písničky na diskotéce.
  • Chtěli bychom delší pobyt. Nejlepší byla hra Člověče, nezlob se v lese, která podporovala naše vědomosti a naši výdrž.
  • Tento adaptační kurz pomohl šestým třídám se sblížit a poznat se. I my žáci jsme se zapojili do pomoci učitelů, kteří to celé plánovali tak, aby rozvržení bylo co nejpestřejší.
  • Pobyt byl úplně úžasný! Jenom bych to prodloužila alespoň o pět dní. Nejvíc byla úplně suprová, ale opravdu suprová diskotéka!