Tělocvik v gymnastické hale

17. 10. 2017 - Tereza Kapustová (8.A)

Ve středu 11. 10. 2017 nastal den, kdy se měla naše třída vydat na dopolední návštěvu nově vybudované gymnastické haly ve Zlíně.

Když před několika týdny prvně zazněl návrh na tenhle výlet od učitelů tělesné výchovy, naše reakce byly různé. Pro některé to byl jen další tělocvik navíc, pro některé zase záminka, jak se vyvléknout z testu v důležitých předmětech a jiní přímo nadskakovali radostí, že se naučí něco ze základu gymnastiky a parkouru.

Poté, co se někteří z nás stihli zapotit nad otázkami z Přírodovědného klokana a v případě 8. A opravit diktát z jazyka českého, jsme konečně mohli nastoupit do autobusu a zamířit k blízkému městu Zlín.

Ve vzduchu se vznášela nadšená atmosféra. Jak to tam asi bude vypadat? Co nás tam naučí?

Jakmile jsme vystoupili do sluncem zalitého rána, měli jsme příležitost přímo čelit pohledem velké budově, zvenčí připomínající spíše skladiště, než nově vybavenou gymnastickou halu. Zevnitř to však bylo něco zcela jiného. Beze slova jsme se jen mačkali u dveří (to i z toho důvodu, že jsme dovnitř zatím nesměli) a obdivovali její vybavení – od parkourové dráhy a trampolín, až po obrovská zrcadla, zabírající téměř celou stěnu. Poté, co nás konečně pustili dovnitř a nechali trochu rozcvičit, si nás převzali zodpovědní instruktoři. S pomocí učitelů tělesné výchovy jsme se učili stojky na rukou i na hlavě, salta a dokonce nám připravili jednoduchou parkourovou dráhu, kterou bez problému zvládl projít i ten nejméně nadaný žák. Nechali nás skákat na trampolínách a ukázali, jak se správně dělají výmyky na hrazdě. Vše se obešlo bez vážnějších úrazů, což také dopomohlo k tomu, že jsme se o pár hodin později vraceli ke škole s širokými úsměvy na rtech a ve výborné náladě.

Všichni jsme byli s akcí velmi spokojeni a pokud se do budoucna plánuje něco obdobného, s radostí se toho zúčastníme.

Prohlédněte si videoreportáž z akce.