Dějepisná olympiáda

28. 11. 2017 - Rostislav Šarman

Minulou středu se na druhém stupni konalo školní kolo dějepisné olympiády, letos na téma „To byla první republika aneb Československo v letech 1918 -1938".

Soutěž je sice určena hlavně žákům osmého a devátého ročníku, ale přišli si ji vyzkoušet i šesťáci a sedmáci. Někteří z nich svými výkony dokonce předčili starší žáky, přestože se období první republiky probírá v hodinách dějepisu až v devátém ročníku. Za to jim patří velká pochvala. Na stupních vítězů se umístili tito žáci:

3. místo: Martina Vinklárková (9.B)

2. místo: Lucie Škrabanová (9.B)

1. místo: David Matějčný (9.A)

Vítěz bude naši školu reprezentovat v okresním kole, které proběhne v lednu 2018 ve Zlíně. O dalších postupujících do okresního kola rozhodne okresní komise a je velmi pravděpodobné, že v okresním kole budou naši školu reprezentovat i další žáci v pořadí. Všem soutěžícím děkujeme za účast a vítězům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v okresním kole.