Exkurze do Střední průmyslové školy polytechnické - Centra odborné přípravy Zlín

12. 12. 2017 - Mgr. Zdeňka Štěpánová

V pořadí již třetí exkurze určená žákům devátých ročníků s cílem seznámit se s nabídkou učebních a studijních oborů ve středních školách ve Zlínském kraji směřovala do Střední průmyslové školy polytechnické – Centra odborné přípravy ve Zlíně.

Ve čtvrtek 16. listopadu 2017 v ranních hodinách se všichni deváťáci společně s paní učitelkou Štěpánovou a paní učitelkou Ulrichovou vydali na prohlídku Střední průmyslové školy polytechnické – Centra odborné přípravy ve Zlíně, Nad Ovčírnou 2528, 760 01 Zlín.

Informace o této střední škole najdete na webu: http://www.spspzlin.cz/ Exkurzi nám nabídlo vedení této školy. Zajistili nám dopravu, svačinu i program.  Cílem akce byla pomoc žákům zorientovat se v nabídce SPŠP – COP Zlín (studijní i učební obory) při volbě budoucího studia a povolání.

V 7:40 jsme se přepravili autobusem do Zlína k budově školy. 9. B se vydala k budově na adrese Růmy 1548, Zlín, kde se nachází prostory určené pro praktickou část výuky a 9. A nejdříve navštívila zázemí teoretické výuky. Během dopoledne se obě skupiny vystřídaly. Dle předem zaslaného harmonogramu si 45 žáků prohlédlo elektro učebnu, 3D učebnu a prostory, kde je realizována praktická část výuky polygrafických oborů Reprodukční grafik pro média, Knihař a Tiskař na polygrafických strojích a strojírenských oborů Mechanik seřizovač, Obráběč kovů a Strojní mechanik. S Ing. Moravcem se podívali za studenty maturitního oboru Zpracování plastů, pryže a usní, kteří se zabývají designem a technickým řešením spotřebních výrobků, včetně obuvi a galanterie, sportovních potřeb, auto dílů, atd. a vyzkoušeli si program pro design výrobků a CAD systémy s možností výstupů na obráběcí stroje a 3D tisk.

Po náročném, ale věřím, že přínosném dopoledni se většina žáků vydala do ulic města vstříc prodlouženému víkendu.

Prohlédněte si pár fotografií, které zachycují naši exkurzi.