Míša Kurtinová patří mezi oceněné žáky Zlínského kraje 2018

12. 6. 2018 - Mgr. Zdeňka Štěpánová

Ve středu 6. června 2018 se v Baťově vile ve Zlíně uskutečnilo slavnostní setkání u příležitosti Ocenění žáků Zlínského kraje 2018.


Je to tradiční akce Zlínského kraje konaná vždy na konci školního roku. Navržená žákyně z naší školy Michaela Kurtinová z 8.A byla vybrána k ocenění za mimořádné úspěchy v mimoškolní činnosti. Její doménou je sportovní aerobik, kterému se věnuje od druhé třídy.

Je to nadaná dívka, pracovitá a velmi skromná. Svojí poctivou a zodpovědnou prací na trénincích si zasloužila mezinárodní úspěch. Míša je držitelkou zlaté medaile, kterou vybojovala na Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku. Šampionát se konal 23. - 25. května 2017 v Karlových Varech a Míša závodila jako členka tria sportovního aerobiku v kadetské kategorii (závodníci 11 - 13 let). Spolu se svým týmem se výbornými výkony v jarních nominačních závodech probojovala do státní reprezentace a skvělou formu korunovala titulem Mistryně Evropy. Další velkou výzvou bylo Mistrovství světa v říjnu 2017 v Holandsku. Ve stejné kategorii jako na Mistrovství Evropy vybojovala pro Českou republiku bronzovou medaili.

Díky svým sportovním úspěchům, vytrvalosti a píli byla Míša nominována také v anketě Nejúspěšnější sportovec Zlínského kraje 2017 v kategorii Cena občanů Zlínského kraje.

Svým cílevědomým přístupem a ziskem více než 50 medailí je velkým příkladem pro mnoho svých vrstevníků, protože jim ukazuje, že má smysl věnovat se sportu a ne jen sedět třeba u počítače.

Míšo, přejeme ti hodně zdraví, energie, úspěchů a splnění vysněných cílů.