Naši žáci v „Bludišti“

15. 4. 2019 - Aneta Kráčalíková, Klára Petruželková, 8. A

Znáte televizní soutěž Bludiště?


Paní učitelka Ledabylová přišla s nápadem, jestli se nechceme téhle populární soutěže zúčastnit. Všem nám to přišlo jako skvělý nápad, a tak nám jen zbývalo vybrat čtyři žáky, kteří by jako soutěžní tým reprezentovali naši školu. Shodli jsme se na tom, že vědomosti i sportovní dovednosti mají Nikola Křížková, Nikola Böhmová, Viktorie Krejčí z 8. A a Viktor Trunkát z 8. B. Jako podpora a zároveň fanoušci jeli žáci z 8. A a  6. B  se svými třídními učitelkami. Soutěžící měli za úkol vymyslet název týmu, pokřik a celá třída jim pomohla vymyslet slogan, kterým by se prezentovali a zároveň představili divákům.  Abychom se všichni sladili, paní učitelka nám objednala stejná (modrá) trika s logem naší školy. Nakonec i náš tým dostal modré dresy, tak jsme spolu ladili Mrkající.

Dne 3. dubna 2019 jsme v dopoledních hodinách vyrazili směr Ostrava.  Hned po příjezdu do studia České televize se šli soutěžící připravit do maskérny a pak už mohlo začít natáčení. Všichni jsme se pustili do obrovského fandění našemu  skvělému týmu s názvem „ panďáci“.

Téměř všechny záběry se musely točit víckrát, protože se něco nepovedlo. A taky nás překvapilo, že se soutěž nenatáčí postupně, tak jak ji vidíme na televizních obrazovkách. Všichni jsme si odnesli nové zkušenosti a natáčení nás moc bavilo.

Jak to všechno dopadlo?  To můžete zjistit v září na televizní stanici ČT:D/ ČT Art.