Podřevnická sportovní liga 2018/19

27. 6. 2019 - Mgr. Jan Nahodil

I v letošním školním roce se naši žáci zapojili do sportovního zápolení proti okolním školám v Podřevnické sportovní lize.


V letošním roce byl cíl jasný. Vyhrát co nejvíc turnajů a tím pádem získat nejvíce bodů, aby putovní pohár pro vítěze Podřevnické sportovní ligy byl příští rok všem na obdiv v naší síni slávy.

Vše odstartovalo v září v Trnavě, kde naše škola vybojovala 2. místo v přespolním běhu. Jako další závod v pořadí byl atletický čtyřboj pro žáky 1. stupně, který pořádala naše škola. V něm naši nejmenší žáci vybojovali 3. místo. Na 3. turnaj ve stolním tenise jsme do Želechovic neodjížděli jako favorité, obsadili jsme předposlední 4. místo. Avšak poctivým tréninkem jsme v prosinci v Trnavě ovládli 5. turnaj v Ringu. Lednová vybíjená, která se každoročně hraje ve Štípě, pro nás skončila 3. místem. V polovině celoroční soutěže jsme tedy pobývali na průběžném 2. místě s minimální bodovou ztrátou na Štípu. V únoru jsme ještě velký výsledek na badmintonu v Kašavě neudělali, ale 3. místem jsme si špičku nenechali příliš utéct. Následovaly 2 turnaje ve florbale, kde jsme doufali v první místa. A povedlo se! Nejprve dokázaly svoji kategorii vyhrát holky 2. stupně ve Štípě a hned v dubnu na ně navázali kluci z 2. stupně na turnaji u nás ve Slušovicích. Dvě první místa za sebou nás rázem katapultovala na průběžné vedení v celé soutěži. Důležité bylo příliš neztratit v předposlední soutěži a to byl Kašavský běh. 3. místo nebyla velká ztráta, přesto se Štípa dokázala dostat na dostřel a všechno musel rozhodnout závěrečný turnaj v malé kopané, který se konal v červnu v Kašavě. Do turnaje jsme poslali ty nejlepší fotbalisty, co máme. Spousta našich žáků se zasloužila o vítězství v krajském přeboru starších žáků v dresu FC Slušovice. A svoje kvality potvrdili i na turnaji v Kašavě! Bez ztráty bodu vyhráli turnaj v malé kopané, a i díky nim jsme mohli v závěru roku v Želechovicích zvednout nad hlavu putovní pohár pro vítěze 2. ročníku Podřevnické sportovní ligy. A vítězství je to cenné, neboť na něm mají podíl všichni naši žáci, kteří nás v tomto ročníku reprezentovali. Od zapálených prvňáčků, kteří podávali na podzim vyčerpávající atletické výkony, přes mladší florbalisty, kteří udávali tempo hry všem školám až po zkušené deváťáky, kteří si pohlídali své triumfální fotbalové vítězství. Za to patří všem velký dík. Na sportovním světě je nejkrásnější, že jsme si všichni rovni a je to právě sport, který nás všechny spojuje.

Prohlédněte si tabulku se souhrnnými výsledky PSL 2019.